Taniec współczesny

Technika tańca współczesnego charakteryzuje się przede wszystkim świadomością ciała, plastyką ruchu, napięciem i rozluźnieniem ciała, techniką contract i release, kontrolą oddechu, rozwojem świadomości pionu i równowagi ciała, inicjacją i przebiegiem ruchu, a także kontaktem między tancerzami i improwizacją.

Taniec współczesny jest mieszanką wielu stylów, począwszy od baletu, od którego w dużej mierze się wywodzi, tańca nowoczesnego, jazzu, po niektóre z tańców towarzyskich. Może również zawierać elementy akrobatyki, jogi, pilatesu i wielu innych dziedzin tańca.

Pomimo, iż taniec współczesny wywodzi się oraz zawiera podstawowe elementy tańca klasycznego (np. plié, grand plié, pique, fouetté), którym jest balet, znacząco różni się od niego. Przede wszystkim w tańcu współczesnym technika oraz triki są mniej ważne niż uczucia oraz emocje tancerza.

Na zajęciach podejmiemy się zgłębieniem świadomości ruchów jakie wykonuje nasze ciało, będziemy próbowali izolować pracę poszczególnych części ciała w kontrolowany przez nas sposób, poszukamy płynnego przepływu między danymi ruchami tak aby poczuć w sobie taneczne flow. Poświęcimy także czas na floor work czyli oswojenie z pracą ciała na podłodze. Nauczymy się technik bezpiecznych upadków wykorzystując momenty zawieszenia między pionem a poziomem. Nauczymy się prowadzić ruch świadomie wykorzystując zmiany dynamiki i pęd. Dowiemy się jak tańczyć swobodnie dzięki poznaniu niezwykłych możliwości płynących z improwizacji. Nie zabraknie także elementów, w których będziemy budować siłę i wytrzymałość.

 

Zajęcia będą podzielone na część, w której będziemy się uczyć techniki i konkretnych elementów, które wykorzystamy w choreografii, będziemy także poszerzać zakresy i możliwości mobilności naszego ciała poprzez pracę nad wzmacnianiem i  rozciąganiem.

Prowadzący

Wybierz kurs

Taniec Współczesny III
trener:
Liliana
poziom:
Początkujący ( I )

Poniedziałek, godzina 19:00-20:00, sala: Sala taneczna

Wybierz
Taniec współczesny IV
trener:
Liliana
poziom:
Początkujący ( I )

data rozpoczęcia: 2023-01-09

Poniedziałek, godzina 18:00-19:00, sala: Sala taneczna

Wybierz

Poinformuj mnie o nowych kursachZgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U.2016 poz.
922):
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie w powyższym formularzu danych
osobowych przez „Nova” Anna Bełech nip 6762032208. w celu otrzymywania ofert marketingowych

Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu jest „Nova” Anna Bełech nip 6762032208. z siedzibą
przy ul. Grabowskiego 11/5 31-126 Kraków. Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą
przysługuje prawo dostępu do jej danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Znajdź nas

ul. Grabowskiego 11
31-126 Kraków

T:  +48 12/633 18 23
M:  +48 728 986 198
M:  +48 662 118 086

nova.krakow@novaszkolatanca.pl

GG:  10201398