a

Menu

Bachata Lady Styling

Kurs bachata lady styling to kurs typu OPEN, dedykowany jest dla Pań bez względu na poziom zaawansowania w tańcu i doświadczenie na parkiecie, dla Pań tańczących i nietańczących, które chcą rozpocząć swoją taneczną przygodę u boku zawodowej, profesjonalnej tancerki, rodowitej kubanki, z wieloletnim doświadczeniem scenicznym i metodycznym.

To zajęcia solo, na których Panie uczą się choreografii na bazie kroków podstawowych bachaty, kombinacji figur i obrotów. Uczą się wyrażania siebie poprzez taniec i ekspresji emocji w tańcu.

Bachata wywodzi się ze słonecznej i ciepłej Dominikany. Jest to zmysłowy taniec, który odrobinę przypomina tańce latynoamerykańskie, ale jest o wiele bardziej sensualny i romantyczny, z dużą dawka energii i delikatności w tańcu. Może być tańczony solo lub w parze. Podstawą jest skupienie się na pracy bioder przez partnerkę, radości z muzyki, lub taniec z partnerem. Bachata buduje poczucie kobiecości, zmysłowości w tańcu solo, w parze poczucie bliskości i porozumienie między partnerami, bez słów.

Czego nauczymy się podczas kursu:
rozpoznawanie rytmu i wyrażanie go ruchem ciała
kroki podstawowe bachaty, technika obrotów i rotacji
footworks: praca stóp i techniki łączenia figur w tańcu
body movement w tym: praca nad postawą w tańcu w partnerwork
– praca nad techniką poruszania bioder, praca nad linią ciała w tańcu, wyprowadzenie ruchu dłoni i ramion, wyrażanie kobiecości w tańcu
choreografie na bazie kroków podstawowych bachaty, figur i ich kombinacji
wyrażania siebie poprzez taniec, kobiecości i delikatności w tańcu oraz przezywania emocji w tańcu.

DLA KOGO

dla wszystkich, w szczególności dla kobiet

WIEK

od 12 roku życia

INTENSYWNOŚĆ

średnia

JAK SIĘ UBRAĆ

wygodny strój, zmienne obuwie

Zapisz się na zajęcia

Brak kursów dla tej kategorii.