Tango argentyńskie

Tango argentyńskie wywodzi się z przedmieść XIX-wiecznego Buenos Aires. Początkowo tańczono je głównie w barach i domach publicznych.
Jest tańcem intymnym, tańcem bliskiego kontaktu i nie wymaga dużej przestrzeni. Znacznie różni się od tanga znanego z amerykańskich filmów i kursów tańca towarzyskiego.

Nawet niedoświadczeni tancerze znajdą przyjemność w tańczeniu tanga już po dwóch lub trzech lekcjach. Ekscytujące i zmysłowe, jest świetną zabawą dla ludzi kochających życie.

Tango to taniec nie wymagający większego wysiłku fizycznego, przez co może być atrakcyjny dla ludzi w każdym wieku. Jest doskonałą formą ruchu, uczy harmonii między muzyką i partnerem dzięki precyzyjnemu i zmysłowemu prowadzeniu, elegancji. Wyzwala emocje i intensyfikuje życie towarzyskie.

1.Muzykalność:
Na zajęciach z muzykalności zwrócimy Wam szczególną uwagę na zasadnicze różnice pomiędzy orkiestrami. Będziemy pracować nad tym, jak poszczególne sekwencje umiejscowić zarówno w strukturze rytmicznej, jak i melodycznej tanga. Będziemy uczyć się rozpoznawać frazy muzyczne i interpretować zmiany w obrębie rytmu, melodii i charakteru utworu. Zajmiemy się także muzykalnością zarówno partnera, jak i partnerki.
2.Seminarium tematyczne:
Każdy miesiąc poświęcimy innemu zagadnieniu. Od 19 września, przez cztery kolejne zajęcia, będziemy pracować nad enrosquami dla kobiet i mężczyzn. Dokładnie omówimy technikę, estetykę oraz muzyczną strukturę rożnego rodzaju enrosques. Zajęcia będziemy rozpoczynać od prostszych sekwencji, aby później przejść do sekwencji stanowiących większe wyzwanie! Ćwiczenie enrosques umożliwi nam także analizę giro, czyli pracę nad większością struktur obrotowych w tangu.

3.Technika dla kobiet:
Jak tańczyć i jednocześnie podążać? – czyli specjalne zajęcia poświęcone poznaniu tajników technicznych tanga, wzbudzaniu poczucia taneczności, muzykalności i elegancji ruchu. Na zajęciach zajmiemy się pracą nad postawą, różnymi sposobami chodzenia czy generowania obrotu i innymi technicznymi aspektami tańca. Co więcej poznamy wiele użytecznych ozdobników, popracujemy nad ogólną estetyką oraz tym, jak zmieniać nasz ruch w zależności od różnego charakteru muzyki. Sala z drążkami ułatwi nam naukę bardziej skomplikowanych sekwencji np. z ozdobnikami.

4.Tango Salon czyli feeling i elegancja:
Na przykładzie różnorodnych, klasycznych, sekwencji będziemy pracować nad estetyką, oraz nad techniką tańca. Zwrócimy Wam szczególną uwagę na strukturę objęcia, pokażemy w jaki sposób obejmować się tak, aby cudownie się z Wami tańczyło niezależnie od tego, jakie figury tańczycie! Będziemy także uczyć się zachowywania linii tańca – czyli pokażemy kilka prostych sztuczek pozwalających nie zgubić się nawet na zatłoczonym parkiecie.

20:00 – TECHNIKA – skupienie się na objęciach i punktach kontaktu, uziemieniu i na pracy z podłogą. Podjęcie rodzajów dysocjacji obrotami i innych technicznych aspektów prowadzenia i podążania.

 

21:00 – SEKWENCJE To zajęcia typu open-level poświęcone poznawaniu nowych figur i praktycznych sekwencji kroków tanecznych. Prowadzone w sposób progresywny, czyli dana sekwencja taneczna jest przedstawiona w wersji podstawowej oraz w wersjach bardziej zaawansowanych tak, aby uczestnicy zajęć z różnym doświadczeniem tanecznym mogli znaleźć coś dla siebie.

Poinformuj mnie o nowych kursachAdministratorem danych osobowych wskazanych w formularzu jest “Nova” Anna Bełech nip 6762032208. z siedzibą
przy ul. Grabowskiego 11/5 31-126 Kraków. Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą
przysługuje prawo dostępu do jej danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Prowadzący

Znajdź nas

ul. Grabowskiego 11
31-126 Kraków

T:  +48 12/633 18 23
M:  +48 728 986 198
M:  +48 662 118 086

nova.krakow@novaszkolatanca.pl

GG:  10201398