Taniec współczesny

Technika tańca współczesnego charakteryzuje się przede wszystkim świadomością ciała, plastyką ruchu, napięciem i rozluźnieniem ciała, techniką contract i release, kontrolą oddechu, rozwojem świadomości pionu i równowagi ciała, inicjacją i przebiegiem ruchu, a także kontaktem między tancerzami i improwizacją.

UWAGA! kursy przy których nie widnieje data rozpoczęcia, już się rozpoczęły. Zapytaj o poziom grupy i dostępność miejsc: nova.krakow@novaszkolatanca.pl

Taniec współczesny jest mieszanką wielu stylów, począwszy od baletu, od którego w dużej mierze się wywodzi, tańca nowoczesnego, jazzu, po niektóre z tańców towarzyskich. Może również zawierać elementy akrobatyki, jogi, pilatesu i wielu innych dziedzin tańca.

Zajęcia tańca współczesnego  z Niną! 

Kurs z tańca współczesnego skupia się przede wszystkim na pracy w podłodze, czyli floorworku,. Są to zajęcia dynamiczne ale jednocześnie płynne i ekspresyjne. Solidną podstawą jest wzmacnianie mięśni, poszerzanie zakresu ruchowego, poznawanie elementów technicznych czy nawet  wprowadzanie podstawowych elementów akrobatyki. Zaprzyjaźnimy się z podłogą , nauczymy się jej używać jako oparcia ale także drugiego ciała – jednym słowem „potarzamy” się po podłodze. Poza floorworkiem będziemy również pracować z grawitacją, ze skokami i  z przestrzenią.  Jest to kurs dla tych, którzy chcieliby poprawić siłę ale jednocześnie solidnie potańczyć – te zajęcia zagwarantują wam jedno i drugie. Każdy jest w stanie się tu odnaleźć ,ponieważ poziom lekcji dostosowuje do umiejętności grupy.   

Taniec współczesny z elementami improwizacji to moje autorskie zajęcia, które tworzyłam przez wiele lat. Szkoląc się za granicą, szczególnie podczas projektu we Włoszech, w którym miałam przyjemność uczestniczyć, poznałam zupełnie nowe techniki pracy z ciałem, które postanowiłam rozwinąć i przełożyć nieco na swój własny język ruchowy, dzięki czemu zajęcia, które proponuję są inne od klasycznych lekcji tańca współczesnego. Stawiam na  indywidualność każdego z uczestników,  na kreatywność i eksplorację, bowiem taniec jest obszerną sztuką, którą można uczyć się całe życie. Wprowadzam solidną podstawę techniczną, którą na każdych zajęciach powtarzamy i rozszerzamy o kolejne elementy. Tworzę układ, do którego całą grupą tańczymy, a za pomocą  ćwiczeń i zabawy poprawiamy refleks, koncentrację i świadomość ruchu. Ponadto pokazuję również wiele elementów pochodzących z różnych stylów tańca, tj. jazz, house, waacking, taniec klasyczny, techniki modern  jednym słowem różnorodność stylów tańca. Serdecznie Zapraszam na niepowtarzalną zabawę tańcem , której nie znajdziecie nigdzie indziej.  Zapewniam wiedzę, przygotowanie, pełne zaufanie oraz  oczywiście niesamowitą taneczną przygodę.

Uwaga: ze względu na pracę w podłodze zalecam zakładanie długich ubrań: pełne spodnie dresowe i koszulki z długim rękawem bądź bluzy (chodzi o komfort pracy i unikanie otarć). 

Do zobaczenia na zajęciach!

Zajęcia tańca współczesnego z Julią

Jestem tancerka tańca współczesnego od 10 roku życia. Podczas mojej tanecznej edukacji poznałam wielu choreografów z których każdy z nich uczył innej techniki tańca współczesnego. Dla mnie jest to taniec  oparty na podstawach baletu z elementami akrobatyki, który pozwala na swobodniejsze wyrażanie siebie w tańcu. Dużą uwagę przykładam przede wszystkim do jakości ruchu, techniki oraz improwizacji. 

Zapraszam na zajęcia!

Do każdych zajęć kursu możesz również dołączyć online. W przypadku planowanej nieobecności, możesz zamienić opłacone wejście stacjonarne na dostęp online ( przez platformę ZOOM) lub otrzymać dostęp do nagrania, pod warunkiem, że powiadomisz nas o tym pisemnie ( e-mail, sms lub wiadomość na fb) najpóźniej 1,5 h przed zajęciami.

Prowadzący

Wybierz kurs

Taniec współczesny V
trener:
Nina
poziom:
Początkujący ( I )

Piątek, godzina 17:15-18:15, sala: Sala taneczna

Wybierz
Taniec Współczesny IV data rozpoczęcia: 19.11.21
trener:
Nina
poziom:
Początkujący ( I )

Piątek, godzina 19:15-20:15, sala: Sala taneczna

Wybierz
Taniec współczesny II
trener:
Nina
poziom:
Zaawansowany (III)

Poniedziałek, godzina 18:45-19:45, sala: Sala taneczna

Wybierz
Taniec współczesny
trener:
Nina
poziom:
Początkujący +

Poniedziałek, godzina 17:45-18:45, sala: Sala taneczna

Wybierz

Poinformuj mnie o nowych kursachZgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U.2016 poz.
922):
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie w powyższym formularzu danych
osobowych przez „Nova” Anna Bełech nip 6762032208. w celu otrzymywania ofert marketingowych

Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu jest „Nova” Anna Bełech nip 6762032208. z siedzibą
przy ul. Grabowskiego 11/5 31-126 Kraków. Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą
przysługuje prawo dostępu do jej danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Znajdź nas

ul. Grabowskiego 11
31-126 Kraków

T:  +48 12/633 18 23
M:  +48 728 986 198
M:  +48 662 118 086

nova.krakow@novaszkolatanca.pl

GG:  10201398