fbpx

Taniec Współczesny

Technika tańca współczesnego charakteryzuje się przede wszystkim świadomością ciała, plastyką ruchu,
napięciem i rozluźnieniem ciała, techniką contract i release, kontrolą oddechu, rozwojem świadomości pionu i równowagi ciała, inicjacją i przebiegiem ruchu, a także kontaktem między tancerzami i improwizacją.

Taniec współczesny jest mieszanką wielu stylów, począwszy od baletu, od którego w dużej mierze się wywodzi, tańca nowoczesnego, jazzu, po niektóre z tańców towarzyskich. Może również zawierać elementy akrobatyki, jogi, pilatesu i wielu innych dziedzin tańca.

Pomimo, iż taniec współczesny wywodzi się oraz zawiera podstawowe elementy tańca klasycznego (np. plié, grand plié, pique, fouetté), którym jest balet, znacząco różni się od niego. Przede wszystkim w tańcu współczesnym technika oraz triki są mniej ważne niż uczucia oraz emocje tancerza.

Na zajęciach spotkasz się z problemem współdziałania z siłą grawitacji, zawieszeniem ruchu, czyli balansowaniem między stanem równowagi a upadkiem, izolacją ruchu poszczególnych części ciała, wykorzystywaniem różnych płaszczyzn, kierunków i dynamiki. Skupimy się na ruchu powodowanym impulsami ze środkowej i peryferyjnej części ciała i współpracą z podłogą, która w rzeczywistość jest naszym wrogiem, bo nikt nie lubi na nią upadać. Nauczymy się ją oswajać, a z biegiem czasu współpracować.

Prowadzący

Wybierz kurs

TANIEC WSPÓŁCZESNY FIRST STEP - TYLKO KARNETY - NOVA GRUPA
trener:
Maciej Cierzniak
poziom:
First Step

Sobota, godzina 11:00-12:00, sala: Duża Sala (Korfantego 4)

Wybierz
TANIEC WSPÓŁCZESNY dla tańczących - TYLKO KARNETY
trener:
Maciej Cierzniak
poziom:
Poziom I

Poniedziałek, godzina 21:00-22:00, sala: Duża Sala (Korfantego 4)

Wybierz

Poinformuj mnie o nowych kursachZgodnie z art. 6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych 2016/679.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak w ramach uczestnictwa w zajęciach i informacji z tym związanych oraz w celu otrzymywania ofert marketingowych w ramach działalności naszej szkoły.

Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu jest Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak z siedzibą przy ul. Mroźnej 43 w Katowicach Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do jej danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Znajdź nas

Znajdź nas

al. Korfantego 4, Katowice

M: 698 627 605

godziny otwarcia: 16.30-21.00

 

Polski fundusz rozwoju