Tango argentino

Tango argentyńskie to taniec szczególny. Argentyńczycy tańczący tango przez 30, 40, a nawet 50 lat pytani o to, czym jest dla nich tango, prawie jednym głosem odpowiadają – uczuciem (pasion, sentimiento).

Uczuciem, które odczuwamy tańcząc, słuchając muzyki, odczuciem drugiej osoby, jej ruchu. Nie możemy jednak powiedzieć jakie to uczucie, dla każdego jest inne, inne też jest w zależności od naszego humoru, doświadczenia życiowego.Tango argentyńskie jest to taniec w pełni improwizowany. Każda improwizacja posiada jednak swoje zasady. W tangu podobnie, będziemy uczyli się zasad, kroków, figur, nie będziemy jednak tworzyć choreografii, nie będziemy uczyć się na pamięć układów. Będziemy się uczyć pięknie stać, pięknie chodzić, będziemy poznawać coraz to trudniejsze figury. Przede wszystkim jednak będziemy uczyć się utrzymywania kontaktu w parze. Pamiętajmy także, że tango argentyńskie to inne tango niż to tańczone w konkursach tańca towarzyskiego, to dwa zupełnie inne tańce.

Tango argentyńskie jest to nie tylko wspaniały taniec, tango jest także fenomenem społecznym. Każdego wieczoru, we wszystkich większym miastach świata (także w Krakowie) spotykają się ludzie po to, żeby się poznać, porozmawiać ze sobą, i tańczyć razem tango.

Tango argentino first step – trwa 12 spotkań (3 miesiące) następnie grupa przechodzi na kolejny stopień zaawansowania! Przy zakupie karnetu na 4,8 lub 12 zajęć rezerwację dokonywane są z góry na ilość wejść zgodną z karnetem.

Zajęcia z Tanga Argentino prowadzimy na 3 stopniach zaawansowania:

  • I first step – trwające 3 miesiące (12 kolejnych spotkań)
  • II średnio zaawansowany – trwający 3 miesiące (12 kolejnych spotkań)
  • Klubowy zaawansowany – grupa hobbystyczna, najwyższa grupa jaka oferujemy

Po każdym stopniu może się zmienić dzień oraz godzina prowadzenia zajęć.

Wybierz kurs

Tango Argentino first step
trener:
Szymon Nowak
poziom:
First step

Wtorek, godzina 18:00-19:00, sala: Duża Sala (Korfantego 4)

Wybierz
Tango Argentino I
trener:
Szymon Nowak
poziom:
Poziom I

Wtorek, godzina 19:00-20:00, sala: Duża Sala (Korfantego 4)

Wybierz
Tango Argentino II
trener:
Szymon Nowak
poziom:
Poziom II

Wtorek, godzina 20:00-21:00, sala: Duża Sala (Korfantego 4)

Wybierz

Poinformuj mnie o nowych kursachZgodnie z art. 6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych 2016/679.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak w ramach uczestnictwa w zajęciach i informacji z tym związanych oraz w celu otrzymywania ofert marketingowych w ramach działalności naszej szkoły.

Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu jest Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak z siedzibą przy ul. Mroźnej 43 w Katowicach Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do jej danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Znajdź nas

Znajdź nas

ul. Sokolska 31, Katowice
M: 664 378 833                            pon – pt od 14:00 do 22:00
sb od 10:00 do 14:00    nova@novaszkolatanca.pl

al. Korfantego 4, Katowice    M: 698 627 605                            pon – pt od 16:30 do 22:00
sb – nd od 10:00 do 14:00