fbpx

Stretching

Stretching to zajęcia polegające na rozciąganiu oraz uelastycznianiu mięśni każdej partii ciała. Jest naturalnym systemem ćwiczeń, skupiających się na na kilkunastosekundowej, izometrycznej pracy (napinaniu) mięśnia oraz następnie powolnym rozluźnianiu go.

Wyróżniamy 2 rodzaje stretchingu: statyczny – np. skłony, naciąganie mięśni oraz dynamiczny – np. krążenia, wymachy.

Podczas wykonywania ćwiczeń ważne jest zachowanie koordynacji ruchowej i równomiernego oddechu. Stretching uważany jest również za powszechną formę rehabilitacji. Wykonywanie ćwiczeń rozciągających wymaga miękkiego podłoża, np. maty i luźnego stroju. Przydatne mogą okazać się takie przyrządy jak kostki, dzięki którym pogłębiamy zakres ćwiczenia.

Korzyści płynące ze stretchingu:
– zwiększenie gibkości ciała
– zapobieganie kontuzjom
– zwiększenie zakresu ruchu
– poprawa ukrwienia i nawodnienia
– rozluźnienie mięśni oddechowych
– zapobieganie lub łagodzenie dolegliwości bólowych
– relaksacja

Są to zajęcia idealne dla osób, które wiele godzin spędzają w tej samej pozycji –np. wykonując pracę biurową. Ćwiczenia pomagają rozluźnić obciążone mięśnie oraz zregenerować je.

Wybierz kurs

STRETCHING
trener:
Katrin Zhantalai
poziom:
Open

Wtorek, godzina 19:00-20:00, sala: Sala Mała (Korfantego 4)

Wybierz
STRETCHING
trener:
Wiktoria Ślizewska
poziom:
Open

Czwartek, godzina 19:00-20:00, sala: Sala Mała (Korfantego 4)

Wybierz

Poinformuj mnie o nowych kursachZgodnie z art. 6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych 2016/679.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak w ramach uczestnictwa w zajęciach i informacji z tym związanych oraz w celu otrzymywania ofert marketingowych w ramach działalności naszej szkoły.

Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu jest Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak z siedzibą przy ul. Mroźnej 43 w Katowicach Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do jej danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Znajdź nas

Znajdź nas

al. Korfantego 4, Katowice

M: 698 627 605

godziny otwarcia: 16.30-21.00

 

Polski fundusz rozwoju