Kizomba

Kizomba wywodzi się z Angoli (dlatego często nazywana jest angolskim tangiem)
Samo słowo kizomba oznacza “dobrą zabawę”. To określenie świetnie oddaje naturę tej techniki,a zarazem jej złożoność, bowiem łączy w sobie elementy tanga argentyńskiego, zouka oraz semby.

Opiera się na bliskim kontakcie między partnerami i prowadzeniu przypominającym nieco tango argentino.

To mężczyzna odgrywa w tym stylu decydującą rolę, a partnerka czaruje kuszącymi ruchami.
Cały ten czar dopełnia piękna muzyka z tekstami śpiewanymi w języku portugalskim.
Kizomba łączy w sobie elementy semby (z niej wywodzi się samba), karaibskiego tańca zouk,  bachaty i merenque.

Warto zaznaczyć, że Kizomba dynamicznie się rozwija i staje się coraz popularniejszym klubowym tańcem. Czym tłumaczyć takie zainteresowanie tańcem wywodzącym się z dość egzotycznych dla nas krajów? Oprócz samej przyjemności z tańczenia prawdopodobnie należałoby wymienić dużą swobodę pozostawioną tancerzom oraz oparcie na naturalnych odruchach, co powoduje, że kizombę można zatańczyć z osobą,która o niej nigdy nawet nie słyszała. Kobiety natomiast po krótkim okresie przyzwyczajania się do bycia prowadzoną mogą bez skrępowania tańczyć z dużo bardziej zaawansowanymi partnerami
i nie bać się, że coś im może nie wyjść…nie pozostaje nic więcej, jak tylko dobrze się bawić.

Kizomba first step – trwa 12 spotkań (3 miesiące) następnie grupa przechodzi na kolejny stopień zaawansowania! Przy zakupie karnetu na zajęcia first step na  4,8 lub 12 zajęć rezerwację dokonywane są z góry na ilość wejść zgodną z karnetem. Od kolejnego poziomu zaawansowania tj. I, II oraz III KONIECZNA JEST każdorazowa rezerwacja zajęć. 

Poinformuj mnie o nowych kursachWyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak w ramach uczestnictwa w zajęciach i informacji z tym związanych oraz w celu otrzymywania ofert marketingowych w ramach działalności naszej szkoły.

Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu jest Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak z siedzibą przy ul. Mroźnej 43 w Katowicach Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do jej danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Prowadzący

Znajdź nas

Znajdź nas

ul. Sokolska 31, Katowice
M: 664 378 833                            pon – pt od 14:00 do 22:00
sb od 10:00 do 14:00    nova@novaszkolatanca.pl

al. Korfantego 4, Katowice    M: 698 627 605                            pon – pt od 16:30 do 22:00
sb – nd od 10:00 do 14:00