fbpx

Jazz

Jazz jest jednym z najpopularniejszych stylów tanecznych. Na myśl przywodzi angielskie i amerykańskie przedstawienia teatralne i musicale, ale jego korzenie sięgają Afryki. Słowo „jazz” w kulturze afrykańskiej oznacza siłę, gwałtowność.

Jest to taniec ruchu. Silny techniczny fundament umożliwia tancerzowi skupienie się na aspektach stylistycznych i emocjach w tańcu. Silne i gwałtowne zmiany są znacząco usprawnione poprzez dobrą technikę baletową w tle. Jest to taniec dynamiczny, a wszystkie ruchy są precyzyjne. Opiera się na izolacji, kontroli i koordynacji poszczególnych części ciała przy jednoczesnej swobodzie i lekkości poruszania się.

Nauka jazzu wymaga odpowiedniego rozgrzania mięśni by zapobiec urazom, dlatego lekcje zaczynają się od długiej rozgrzewki połączonej z dynamicznym rozciąganiem, następnie ćwiczone są podstawy baletowe i jazzowe oraz układane choreografie. W tej technice tancerz powinien wydawać się lekki i niezależny, jest to jednak jedynie wrażenie. Pozwala jednak na dużą ekspresje oraz swobodę ruchu co ujmuje już od pierwszych zajęć.

Wybierz kurs

JAZZ FIRST STEP
trener:
Wiktoria Ślizewska
poziom:
First Step

Czwartek, godzina 17:00-18:00, sala: Duża Sala (Korfantego 4)

Wybierz

Poinformuj mnie o nowych kursachZgodnie z art. 6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych 2016/679.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak w ramach uczestnictwa w zajęciach i informacji z tym związanych oraz w celu otrzymywania ofert marketingowych w ramach działalności naszej szkoły.

Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu jest Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak z siedzibą przy ul. Mroźnej 43 w Katowicach Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do jej danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Znajdź nas

Znajdź nas

al. Korfantego 4, Katowice

M: 698 627 605

godziny otwarcia: 16.30-21.00

 

Polski fundusz rozwoju