Gimnastyka artystyczna

Gimnastyka artystyczna 7 – 10 lat – dziewczynki poznają podstawowe elementy gimnastyczne i akrobatyczne, takie jak przewroty, mostki, przerzuty, przejścia, a także zyskają dużą świadomość swojego ciała, która przełoży się na estetykę ruchu. Zdobyte umiejętności będą prezentowane w choreografiach.

Gimnastyka artystyczna będąca stosunkowo młodą dyscypliną sportową, ale za to niezwykle widowiskową  jest połączeniem gimnastyki, akrobatyki i tańca. Zajęcia obejmują naukę podstawowych elementów takich jak przewroty, mostki, przerzuty, przejścia, również z użyciem przyborów. Ponadto w ich programie znajdują się ćwiczenia rozciągające, poprawiające równowagę, koordynację ruchową i rytmiczną oraz elementy tańca klasycznego.

Uczęszczając na te zajęcia dziewczynki nabywają dużej świadomości własnego ciała, która przełoży się na estetykę ruchu i nabywają gracji i lekkości w poruszaniu się. Są to zajęcia ogólnorozwojowe, pozwalające na przełamywanie własnych barier, pracę w grupie oraz bardzo dobrze kształtujące charakter.

Wywołują pozytywny wpływ na dziecięce ciało i psychikę. Zwiększa się elastyczność i gibkość ciała oraz ruchomość stawów, a co najważniejsze wpajane są nawyki utrzymywania prawidłowej postawy ciała. W prawidłowy sposób rozwijane są mięśnie, co pomaga w walce o dużą pewność siebie w myśl zasady „Silne ciało – silny umysł”.

Nasza kadra, doskonale doświadczona w zakresie tańca, wprowadza również elementy taneczne w program zajęć, umożliwiając kursantkom rozwój na wielu płaszczyznach zarówno w aspekcie sportowym, jak i artystycznym.

Prowadzący

Wybierz kurs

Gimnastyka artystyczna 7 - 10 lat
trener:
Hanna Wojewódka
poziom:
First step

data rozpoczęcia: 2019-09-11

Środa, godzina 16:15-17:00, sala: Duża Sala (Korfantego 4)

Wybierz

Poinformuj mnie o nowych kursachZgodnie z art. 6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych 2016/679.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak w ramach uczestnictwa w zajęciach i informacji z tym związanych oraz w celu otrzymywania ofert markietingowy w ramach działalności naszej szkoły.

Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu jest Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak z siedzibą przy ul. Mroźnej 43 w Katowicach Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do jej danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Znajdź nas

Znajdź nas

ul. Sokolska 31, Katowice
M: 664 378 833                            pon – pt od 14:00 do 22:00
sb od 10:00 do 14:00    nova@novaszkolatanca.pl

al. Korfantego 4, Katowice    M: 698 627 605                            pon – pt od 16:30 do 22:00
sb – nd od 10:00 do 14:00