fbpx

Dancehall

Jamajka, niewielka wyspa wpleciona w Morze Karaibskie… tam wszystko zaczęło się prawie 30 lat temu. Dancehall jako gatunek muzyczny i styl taneczny wywodzi się z klasycznego reggae jest jednak znacznie szybszy i żywszy.

Norman Stolzoff, autor słynnego studium o muzyce i kulturze Jamajki, przywołał słowa jamajskiego policjanta: “Jamaica would explode, if it were not fot dancehall”. Powstał nie tylko jako rozrywka, chwila relaksu na parkiecie (termin “dance hall” oznaczał duże pomieszczenie, w którym ludzie spotykali się by tańczyć), ale także jako sposób na oderwanie się młodych od problemów, metodę duchowego oczyszczenia, radosnej ekspresji, możliwości wyrażenia siebie, czy w końcu przetrwania.
Ma porywać i wręcz zmuszać do ruchu. Na Jamajce pojawił się kult kobiety, która tańczy najseksowniej, najlepiej. Co roku organizowany jest tam konkurs, podczas którego w szranki stają rzesze kandydatek.

Zapraszamy na zajęcia, a każda z was może stać się Dancehall Queen… W końcu nie ma nic lepszego, niż zachrypnięte głosy i dźwięki porywające do tańca tak skutecznie, że wszystko poza nimi, przestaje się liczyć. Tylko taniec bez slackness’u.

Dancehall cechuje się niezwykłą dynamicznością połączoną z płynnością ruchów zarazem. Silnymi akcentami bioder, miednicy, klatki czy ramion podkreślamy rytm muzyki jednocześnie przeplatając je delikatnymi falami, krążeniami jak i dużą ilością shake’ów. Dla swobody ruchów i zwiększenia izolacji poruszania ciałem tańczony zazwyczaj w rozkroku. Kobieta może poczuć się w Dancehallu pewna siebie i silna, a zarazem odważne ruchy podkreślające jej atuty sprawiają, że jest w tym szalenie seksowna.

Prowadzący

Wybierz kurs

DANCEHALL OPEN
trener:
Daria Nędza
poziom:
Open

Poniedziałek, godzina 18:00-19:00, sala: Duża Sala (Korfantego 4)

Wybierz

Poinformuj mnie o nowych kursachZgodnie z art. 6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych 2016/679.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak w ramach uczestnictwa w zajęciach i informacji z tym związanych oraz w celu otrzymywania ofert marketingowych w ramach działalności naszej szkoły.

Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu jest Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak z siedzibą przy ul. Mroźnej 43 w Katowicach Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do jej danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Znajdź nas

Znajdź nas

al. Korfantego 4, Katowice

M: 698 627 605

godziny otwarcia: 16.30-21.00

 

Polski fundusz rozwoju