fbpx

Breakdance

Break Dance inaczej bboying – rodzaj tańca wymagającego dużej sprawności fizycznej, dobrej kondycji oraz poczucia rytmu. Największy nacisk kładziony jest na rozciąganie oraz kroki wykonywane w parterze, czyli (rękami, nogami, całym ciałem) na ziemi. Osoba tańcząca break dance to b-boy lub b-girl. Taniec ten najprawdopodobniej narodził się w 1969 roku w Bronksie – dzielnicy Nowego Jorku. Bardzo szybko rozpowszechnił się w całych Stanach Zjednoczonych, by w końcu dotrzeć i do Europy. Na zajęciach króluje muzyka o funk, jazu, soul, hip hopu. Taniec powstał na podstawie bitew, uprawianych przez gangi w Nowym Jorku, które polegały na pokazywaniu różnych gestów pod adresem przeciwnika. Podstawowe kroki to: Toprock – dynamiczne kroki, które łączone są z gestykulacją i tworzą, wrażenie “mowy ciałem”, Power moves – figury rotacyjne, Freeze – figury statyczne, polegające na tym, że tancerz “zastyga” w konkretnej pozycji, Drop – są to przejścia z toprocka do footworka, dzięki którymi tancerz zachowuje ciągłość taneczną, Footwork – to rodzaj kroków, wykonywanych z pozycji przysiadu podpartego.

Poinformuj mnie o nowych kursachWyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak w ramach uczestnictwa w zajęciach i informacji z tym związanych oraz w celu otrzymywania ofert marketingowych w ramach działalności naszej szkoły.

Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu jest Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak z siedzibą przy ul. Mroźnej 43 w Katowicach Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do jej danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Prowadzący

Znajdź nas

Znajdź nas

al. Korfantego 4, Katowice

M: 698 627 605

godziny otwarcia: 16.30-21.00

 

Polski fundusz rozwoju