Bachata

Bachata to muzyka i taniec z Dominikany, który chyba najczęściej obok merengue towarzyszy salsie na imprezach latynoskich i salsotekach. Podstawy bachaty zna każda osoba, która zetknęła się z salsą i innymi tańcami latynoskimi. Wyróżnia się spośród innych karaibskich rodzajów tańca niezwykłą zmysłowością.

Jeśli tańczysz salsę i bywasz na latynoskich imprezach a jeszcze nie umiesz tańczyć bachaty to najwyższy czas nadrobić tę zaległość!

Jeśli jeszcze nie tańczysz i chcesz brać udział w salsotekach, nauka bachaty będzie najprostszą i najmilszą na nie przepustką. :) Krok podstawowy bachaty w pewnym stopniu przypomina technicznie i rytmicznie krok salsy. Wyróżnia go charakterystyczny ruch bioder w momentach odpowiadających salsowej pauzie.

Bachata oferuje wachlarz figur i ciekawych dipów (położeń partnerki), ale najważniejsze i najatrakcyjniejsze w niej pozostaje wyczucie swojego partnera/ki, rytmu i zmysłowego kroku podstawowego. Bachata ulega inspirującym wpływom innych pokrewnych stylów muzycznych i tanecznych jak np. hip hop, reggaeton (fuzję muzyczną stanowi tzw.bachaton) czy tango (taniec bazujący na bachacie i inspirowany figurami i prowadzeniem z tanga argentyńskiego to bachatango).

Bachata first step – trwa 12 spotkań (3 miesiące) następnie grupa przechodzi na kolejny stopień zaawansowania! Przy zakupie karnetu na zajęcia first step na  4,8 lub 12 zajęć rezerwację dokonywane są z góry na ilość wejść zgodną z karnetem. Od kolejnego poziomu zaawansowania tj. II KONIECZNA JEST każdorazowa rezerwacja zajęć. 

Zajęcia z Bachaty prowadzimy na 2 stopniach zaawansowania:

  • I first step – trwający 3 miesiące (12 kolejnych spotkań)
  • II dla tańczących – trwający 2 miesiące (12 kolejnych spotkań)

Po każdym stopniu może się zmienić dzień oraz godzina prowadzenia zajęć.

Wybierz kurs

BACHATA FIRST STEP
trener:
Grzegorz Caban
poziom:
First step

data rozpoczęcia: 2020-09-24

Czwartek, godzina 20:00-21:00, sala: Sala Mała (Sokolska 31)

Wybierz
bachata first step
trener:
Regla Maria Penalver Hernandez
poziom:
First step

data rozpoczęcia: 2020-09-21

Poniedziałek, godzina 21:00-22:00, sala: Sala Mała (Sokolska 31)

Wybierz
Bachata dla Tańczących
trener:
Regla Maria Penalver Hernandez
poziom:
Open

Poniedziałek, godzina 19:00-20:00, sala: Sala Mała (Sokolska 31)

Wybierz

Poinformuj mnie o nowych kursachZgodnie z art. 6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych 2016/679.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak w ramach uczestnictwa w zajęciach i informacji z tym związanych oraz w celu otrzymywania ofert marketingowych w ramach działalności naszej szkoły.

Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu jest Nova S.C. Anna Marycz Andrzej Woźniak z siedzibą przy ul. Mroźnej 43 w Katowicach Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do jej danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Znajdź nas

Znajdź nas

ul. Sokolska 31, Katowice
M: 664 378 833                            pon – pt od 14:00 do 22:00
sb od 10:00 do 14:00    nova@novaszkolatanca.pl

al. Korfantego 4, Katowice    M: 698 627 605                            pon – pt od 16:30 do 22:00
sb – nd od 10:00 do 14:00