Bachata

Bachata to muzyka i taniec z Dominikany, który chyba najczęściej obok merengue towarzyszy salsie na imprezach latynoskich i salsotekach. Podstawy bachaty zna każda osoba, która zetknęła się z salsą i innymi tańcami latynoskimi. Wyróżnia się spośród innych karaibskich rodzajów tańca niezwykłą zmysłowością.

Jeśli tańczysz salsę i bywasz na latynoskich imprezach a jeszcze nie umiesz tańczyć bachaty to najwyższy czas nadrobić tę zaległość!

Jeśli jeszcze nie tańczysz i chcesz brać udział w salsotekach, nauka bachaty będzie najprostszą i najmilszą na nie przepustką. :) Krok podstawowy bachaty w pewnym stopniu przypomina technicznie i rytmicznie krok salsy. Wyróżnia go charakterystyczny ruch bioder w momentach odpowiadających salsowej pauzie.

Bachata oferuje wachlarz figur i ciekawych dipów (położeń partnerki), ale najważniejsze i najatrakcyjniejsze w niej pozostaje wyczucie swojego partnera/ki, rytmu i zmysłowego kroku podstawowego. Bachata ulega inspirującym wpływom innych pokrewnych stylów muzycznych i tanecznych jak np. hip hop, reggaeton (fuzję muzyczną stanowi tzw.bachaton) czy tango (taniec bazujący na bachacie i inspirowany figurami i prowadzeniem z tanga argentyńskiego to bachatango).

Bachata First Step – trwa 12 spotkań (3 miesiące), następnie grupa przechodzi na kolejny stopień zaawansowania!
Przy zakupie karnetu na zajęcia First Step na 8 lub 12 zajęć rezerwację dokonywane są z góry na ilość wejść zgodną z karnetem.
Od kolejnego poziomu zaawansowania KONIECZNA JEST każdorazowa rezerwacja zajęć. 

Zajęcia z Bachaty prowadzimy na 2 stopniach zaawansowania:

  • First Step – poziom podstawowy – trwający 3 miesiące (12 kolejnych spotkań)
  • Dla tańczących – poziom średnio zaawansowany/zaawansowany – trwający 2 miesiące (12 kolejnych spotkań)

Po każdym stopniu może się zmienić dzień oraz godzina prowadzenia zajęć.

Wybierz kurs

Bachata First Step - NOVA GRUPA!
trener:
Grzegorz Caban
poziom:
First Step

Niedziela, godzina 16:00-17:00, sala: Sala Mała (Korfantego 4)

Wybierz
Bachata dla tańczących
trener:
Grzegorz Caban
poziom:
Open

Niedziela, godzina 17:00-18:00, sala: Sala Mała (Korfantego 4)

Wybierz

Poinformuj mnie o nowych kursachZgodnie z art. 6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych 2016/679.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Nova Mateusz Woźniak w ramach uczestnictwa w zajęciach i informacji z tym związanych oraz w celu otrzymywania ofert marketingowych w ramach działalności naszej szkoły.

Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu jest Nova Mateusz Woźniak z siedzibą przy ul. Mroźnej 43 w Katowicach Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do jej danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Znajdź nas

Znajdź nas

al. Korfantego 4, Katowice

M: 698 627 605

godziny otwarcia: 16:30-21:00

 

Polski fundusz rozwoju