TANGO Z PIOTREM I JOANNĄ – WARSZTATY

❤️ Zapraszamy na tangowe warsztaty taneczne z Piotrem i Joanną! ❤️

📝 TEMAT WARSZTATÓW – TECHNIKA I MUZYKALNOŚĆ – DYNAMICZNE ZMIANY TEMPA

✏️ OPIS WARSZTATÓW

Popracujemy nad różnicowaniem dynamiki tańca w jednym z najtrudniejszych aspektów, tj. wchodzeniem z pauzy czy zawieszenia bezpośrednio do przyspieszenia i odwrotnie. Omówimy te aspekty techniki, bez których takie rozwiązania byłyby trudne do osiągnięcia (praca nóg, stóp, tonus mięśniowy). Pracując w oparciu o prostą sekwencję kroków spróbujemy osadzić dane rozwiązanie w konkretnych momentach wybranych utworów.

✏️ O PIOTRZE I JOANNIE

Piotr przez lata związany byłem z różnymi aktywnościami ruchowymi, głównie ze sztukami walki. Od pierwszego kontaktu w roku 2004, wszystkie powyższe aktywności porzucił dla tanga. Joanna odkryła tango w roku 2006. Z wykształcenia historyk sztuki, od samego początku widziała w tym tańcu potencjał do kreowania piękna oraz autoekspresji.

Tangowe siły połączyli w roku 2012, by dzielić się doświadczeniem wynikającym z ich własnego procesu tanecznego rozwoju. Od tego czasu uczą regularnie w Polsce oraz okazjonalnie zagranicą, organizują wyjazdy weekendowe oraz obozy letnie.

Przykładają ogromną wagę do doskonalenia warsztatu pedagogicznego. Stale poszukują bardziej adekwatnych metod przekazywania wiedzy oraz dążą do stworzenia spójnego systemu. Dla Piotra aikido, dla Joanny kontakt improwizacja są obszarami pomocniczymi dla pogłębionych dociekań w zakresie fundamentów mechaniki ludzkiego poruszania się i fizycznej strony relacji ciało-ciało. Refleksy tych dociekań możemy dostrzec w ich tańcu oraz filozofii tanga.

Dają pokazy w Polsce oraz zagranicą. Mieli przyjemność występować z orkiestrą Bandonegro, Carambolge Oktet oraz Tango Amoratado.

Inspirują ich różne style tanga i stojące za nimi techniki. Czerpią z nich przede wszystkim to, co buduje komunikację w parze oraz wpływa na estetykę i muzykalność.

📆 Warsztaty odbędą się 16 grudnia

Cena warsztatów:
Dla kursantów NOVEJ Szkoły Tańca – 380 PLN (od pary), 190 PLN (od osoby)
Osoby z poza NOVEJ Szkoły Tańca – 400 PLN (od pary), 200 PLN (od osoby)

Godzina warsztatów:
🕒 15:15 – 18:30

❗️Zapisy obowiązkowe❗️
Zapisy przyjmujemy:
– telefonicznie: 698 627 605
– mailowo: nova@novaszkolatanca.pl
– przez naszego Facebooka lub Instagrama @novaszkolatancakatowice
– na recepcji naszej szkoły

Znajdź nas

Znajdź nas

al. Korfantego 4, Katowice

M: 698 627 605

godziny otwarcia: 16:30-21:00

 

Polski fundusz rozwoju