Regla Maria Penalver Hernandez
Regla Maria Penalver Hernandez

Regla Maria Penalver Hernandez to artystka urodzona na Kubie w prowincji Camaguey gdzie zaczęła swoją karierę jako uczeń a następnie tancerka w szkole “Ballet folklorico” gdzie kładziono nacisk głównie na tańce folklorystyczne takie jak afro , rumba i jakże popularny nie tylko na Kubie “son”.

Po 2 latach nauki w szkole “Ballet folklorico” wyjechała do Varadero i znalazła zatrudnienie w zespole baletowym “Danza Cuba”, z którym występowała i uczyła się elementów baletu.

Jako tancerka tej szkoły zgłosiła się na casting do znanego na Kubie zespołu z Varadero “Danzarena” który prezentował się na występach oraz w  musicalach przed szeroką publicznością w wielu znanych kurortach turystycznych biorąc udział w rozmaitych wydarzeniach kulturalnych.Casting wygrała jako najlepsza z tancerek i wraz z trzema pozostałymi finalistami weszła w skład zespołu.Tam doszlifowała swój talent taneczny oraz poszerzyła krąg swych umiejętności o kolejne style takie jak: mambo ,reaggeton, salsa cubana, bachata, merengue, cha-cha-cha, samba, pilon, mozambique oraz elementy flamenco i szybko stała się solistką tegoż zespołu i pomimo wielu intratnych propozycji pozostała lojalna wobec swojego pierwszego wyboru.Zaprocentowało to zdobyciem w 2002 roku Certyfikatu Tancerki Profesjonalnej w Consejo Artistico del Centro “Rafael Somavilla” w prowincji Matanzas po uzyskaniu którego zaczęła tworzyć choreografie do musicali.W 2009 roku po przeszło 10 latach doświadczenia zawodowego zgłosiła sie do castingu na występy w Polsce który wygrała. We wrześniu 2009r wraz z 4 innymi Kubańskimi tancerkami przyjechała do Polski.

W Polsce od razu skierowała swe kroki ku szkołom tańca i jako pierwszą wybrała Szkołę Tańca Nova gdzie pracuje do dnia dzisiejszego. Nie bez problemów rozpoczęła swą pracę: zdobycie karty pobytu, zezwolenia na pracę dla osoby z Kuby oraz przełamanie barier językowych nie były łatwym zadaniem, jednak po kilku latach spędzonych w Polsce śmiało można stwierdzić iż stoi mocno na nogach a jej pozycja jako instruktorki tańca jest nieoceniona.

Tutaj też zdecydowała się zdobyć certyfikat instruktorki “Zumba fitness” i jako rodowita Kubanka stała się uosobieniem tej muzyki i tańca w Polsce.

Znajdź nas

Znajdź nas

ul. Sokolska 31, Katowice
M: 664 378 833                            pon – pt od 14:00 do 22:00
sb od 10:00 do 14:00    nova@novaszkolatanca.pl

al. Korfantego 4, Katowice    M: 698 627 605                            pon – pt od 16:30 do 22:00
sb – nd od 10:00 do 14:00