Maciej Cierzniak
Maciej Cierzniak

Maciej Cierzniak… muzyk, tancerz, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu.

Gra na afrykańskich instrumentach perkusyjnych; wraz z zespołem Dharmapunk nagrał płytę “Pieśń drzewa”.

Dodatkowe doświadczenie w tańcu zdobywał na warsztatach tanecznych w kraju i za granicą.
Pracował między innymi w: Operze Śląskiej w Bytomiu, Operze Bałtyckiej w Gdańsku oraz w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, gdzie stworzył choreografię do spektaklu “Umwuka”. Współpracował z  Operą Wrocławską, z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego, gdzie wziął udział w spektaklu El perro w reż. Rodrigo Garcii oraz współtworzył takie spektakle jak “Ciało”, “Niemiłość/Wmiłość”.
Tańczył w koncertach i galach finałowych Przeglądów Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i klasycznego w różnych szkołach w kraju, występuje także jako tancerz z ogniem.

Założyciel Grupy Tańca Współczesnego “GTW”, która ma w dorobku dwie premiery:”Relacje” oraz “622 upadki” – wyróżnienie podczas 5. edycji Obserwatorium Artycznego ENTRÉE.

Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i klasycznego. Obecnie jest solistą baletu Teatru Rozrywki, gdzie dla zespołu baletowego prowadzi lekcje w technice tańca współczesnego, a dla nauczycieli warsztaty teatralne. W “Rozrywce” układa również choreografie to koncertów sylwestrowych.

Na Małej Scenie Teatru Rozrywki możemy zobaczyć jego autorskie spektakle: “Osobowość zaburzona”oraz “Człowiek, najbardziej niebezpieczne ze zwierząt”.

W 2017 ukończył kurs “Joga w profilaktyce i terapii” w  Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im Karola Goduli w Chorzowie. Jest Stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w Dziedzinie Kultury 2017.

Znajdź nas

Znajdź nas

al. Korfantego 4, Katowice

M: 698 627 605

godziny otwarcia: 16.30-21.00

 

Polski fundusz rozwoju