Maciej Cierzniak
Maciej Cierzniak

Maciej Cierzniak… muzyk, tancerz, aktor i reżyser, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu.

W 2017 ukończył kurs „Joga w profilaktyce i terapii” w  Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im Karola Goduli w Chorzowie. Jest Stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w Dziedzinie Kultury 2017.

Gra na afrykańskich instrumentach perkusyjnych; wraz z zespołem Dharmapunk nagrał płytę „Pieśń drzewa”.

Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i klasycznego w różnych szkołach w kraju. W Teatrze Żelaznym w Katowicach prowadzi zajęcia aktorskie.
Dodatkowe doświadczenie w tańcu zdobywał na warsztatach tanecznych w kraju i za granicą.

Pracował między innymi w: Operze Śląskiej w Bytomiu, Operze Bałtyckiej w Gdańsku oraz w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, gdzie stworzył choreografię do spektaklu „Umwuka”. Współpracował z  Operą Wrocławską, z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego, gdzie wziął udział w spektaklu El perro w reż. Rodrigo Garcii oraz współtworzył takie spektakle jak „Ciało”, „Niemiłość/Wmiłość”.
Tańczył w koncertach i galach finałowych Przeglądów Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Przez lata był solistą baletu Teatru Rozrywki, a od 1 grudnia 2018 r. był adeptem w zespole aktorskim. Od września 2021 r. występuje w Teatrze Rozrywki gościnnie.
W Teatrze Rozrywki, dla zespołu baletowego prowadzi lekcje w technice tańca współczesnego, a dla nauczycieli – warsztaty teatralne.  Jest autorem choreografii do koncertów sylwestrowych Teatru Rozrywki oraz spektakli Żywoty świętych osiedlowych wg L. Amejko i Pozaziomki. Czyli kosmiczna przygoda.

Jest założycielem Grupy Tańca Współczesnego GTW, która ma w dorobku dwie premiery: Relacje oraz 622 upadki (wyróżnienie w 5. edycji Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE).
Działa również z artystami sztuki cyrkowej, z którymi zrealizował już trzy premiery: Dreams – 2021, premiera w Dźwirzynie-namiot SK Talent; Duch Cyrku – 2022 oraz Zagubiony narciarz i jego pies – 2023, Hotel Gołębiewski w Wiśle.

Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i klasycznego. Obecnie jest solistą baletu Teatru Rozrywki, gdzie dla zespołu baletowego prowadzi lekcje w technice tańca współczesnego, a dla nauczycieli warsztaty teatralne. W „Rozrywce” układa również choreografie to koncertów sylwestrowych.

Na Małej Scenie Teatru Rozrywki możemy zobaczyć jego autorskie spektakle: Osobowość zaburzonaCzłowiek, najbardziej niebezpieczne ze zwierząt oraz Bajka o małym złomiarzu (spektakl zrealizowany w ramach Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w Dziedzinie Kultury 2017).

Znajdź nas

Znajdź nas

al. Korfantego 4, Katowice

M: 698 627 605

godziny otwarcia: 16:30-21:00

 

Polski fundusz rozwoju