fbpx
Katrin Zhantalai
Katrin Zhantalai

„Taniec to jest życie” – mój slogan.

Taniec pojawił się na 6 roku mojego życia. Pamiętam pierwsze zajęcie, kiedy weszłam do sali, byłam bardzo zachwycona i już wtedy wiedziałam, że to miłość na zawsze. Moja droga zaczęła się w zespole „Prolisok” od ukraińskiego tańca ludowego i tańca klasycznego. Ten zespół jest przy gimnazjum i moje dzieciństwo minęło w jego ścianach, codziennie miałam zajęcia taneczne przez 3-4 godziny. Ale naprawdę uwielbiałam to i zawsze przychodziłam na zajęcia pierwszą. Nie licząc tego ze nie miałam czasu żeby wyjść na ulice z przyjaciółkami, to był cudowny czas.

Po skończeniu 9 klasy miałam praktyki i otrzymałam zawodowe wykształcenie taneczne. Przez dwa kolejnych lata tańczyłam w zespole i byłam solistką w wielu tańcach. Mieliśmy dużo koncertów i wyjazdów za granice, najbardziej znaczące:

2017 – Podlaska oktawa kultur w Białymstoku

2017 – Festiwal ,,Doina Covurluiului” w Romania

W 2019 skończyłam gimnazjum i przyjechałam do Polski na studia. Naprawdę, myślałam ze będę studiowała na innym kierunku, coś powiązane z tańcami, ale patrząc do przodu obrałam informatykę. Świat się rozwija codziennie. Nauka mi nie przeszkadza tańczyć, bo taniec to jest moja pasja na całe życie.

Znajdź nas

Znajdź nas

al. Korfantego 4, Katowice

M: 698 627 605

godziny otwarcia: 16.30-21.00

 

Polski fundusz rozwoju