fbpx
Szymon i Joanna Nowak
Szymon i Joanna Nowak

Niezwykle utalentowana para tancerzy i instruktorów młodego pokolenia. Tańczą i uczą już od kilku lat – z pasją, zaangażowaniem oraz wciąż świeżym spojrzeniem na niezwykłe zjawisko społeczne i kulturowe, jakim jest tango.

Oni sami piszą o sobie „Tango nie jest dla nas tylko pasją, jest stylem życia. Budzimy się rano, nucąc nasze ulubione tanga. Nigdy nie myśleliśmy, że będziemy tańczyć, teraz nie możemy sobie wyobrazić życia bez tanga. Nie możemy też powiedzieć, czym jest dla nas tango – z tygodnia na tydzień jest ono czymś innym i ujawnia się nam od nowej, nieznanej strony. Tango jest takie jak ludzie, którzy je tańczą, dlatego gdy zmieniamy się, zmienia się nasz taniec”.

Od czterech lat regularnie uczą w Krakowie oraz prowadzą warsztaty w innych miastach Polski. Prowadząc zajęcia dla zaczynających naukę tanga, największą uwagę zwracają na płynność tańca, zdolność improwizacji i komunikację między partnerami. Na późniejszych etapach nauki przywiązują szczególną wagę do techniki oraz estetyki tańca. Elegancja w tańcu, ich zdaniem, nie wiąże się tylko z wyglądem zewnętrznym elegancja oznacza dbałość – dbałość o kobietę, z którą się tańczy, o muzykę i o emocje, które się przeżywa.

Najważniejszym doświadczeniem w rozwijaniu ich tanecznych umiejętności był długi pobyt w Buenos Aires – w stolicy tanga. Tam, oraz na wielu festiwalach europejskich, mieli okazję uczyć się u największych gwiazd współczesnego tanga argentyńskiego. Największy wpływ na ich taniec wywarły takie pary jak: Sebastian Arce i Mariana Montes, Sebastian Achaval i Roxana Suarez, Javier Rodriguez i Virginia Pandolfi, Juan Martin Carrara i Stefania Colina, oraz wielu innych nauczycieli polskich i zagranicznych.

Inspiracje przywiezione z Argentyny pozwoliły im rozwinąć własną metodę nauczania, opartą na metodach słynnych, argentyńskich maestros, którzy wciąż są najlepszym wzorem dla nauczycieli na całym świecie. Fuzja starego i nowego…. tym jest dzisiejsze tango. Mimo długiej historii i szacunku do tradycji, tango jest zadziwiająco żywe, mocno wtopione we współczesność i zmieniające się wraz z każdym nowym pokoleniem tancerzy. Takiego tanga pragną uczyć – takie tango chcą tańczyć!

Gorąco polecamy ich zajęcia.

Znajdź nas

Znajdź nas

al. Korfantego 4, Katowice

M: 698 627 605

godziny otwarcia: 16.30-21.00

 

Polski fundusz rozwoju