Grzegorz Caban
Grzegorz Caban

Taneczna pasja Grzegorza rozpoczęła się 31 lat temu. Początkowo związany był z tańcem towarzyskim, gdzie przez ponad 10 lat rywalizował w finałach i półfinałach kilkudziesięciu międzynarodowych i ogólnopolskich turniejach tańca – zdobywając m. in: trzykrotnie mistrzostwo okręgu częstochowskiego w sportowym tańcu towarzyskim. W 1998 roku ukończył 2,5 letni instruktorski kurs kwalifikacyjny z dziedziny – taniec towarzyski.

Przygodę z salsą rozpoczął w 2003 roku ucząc się od Izy i Jose Torres w Katowicach, aby później założyć 1-szą szkołę salsy w Częstochowie. Efektem wieloletniej pracy jako instruktor-choreograf jest formacja taneczna Sabores de Salsa (Smaki Salsy) – finaliści wielu konkursów tanecznych (Primavera Salsa Open, Ogólnopolski Konkurs Choreografii, Carnaval de Salsa). Wraz z formacją aktywnie promuje kulturę afrokubańską poprzez liczne pokazy i animacje taneczne.

Grzegorz od kilku lat zafascynowany jest rdzennymi tańcami afrokubańskimi (orishas). Swoją pasję i zainteresowanie rozwijał podczas uczestnictwa w licznych kongresach i festiwalach poświęconych tym nurtom, m. in: Guaguanco w Barcelonie, Cubamemucho (Berlin, Londyn, Amsterdam, Budapeszt), gdzie doskonalił swoje umiejętności u boku światowej sławy instruktorów i choreografów. Ponadto w obszarze jego tanecznych zainteresowań i poszukiwań pozostaję m. in: reggaeton, salsa, ch-cha-cha, rumba kubańska, bachata, tańce afrykańskie (palo).

Ostatnio pasją Grzesia jest Kizomba oraz Serba, którą tańczy już 10 lat, a Salsę i Bachatę uczy od 20 lat. :)

Poza tańcem jest również instruktorem żeglarstwa i fitness.

Znajdź nas

Znajdź nas

al. Korfantego 4, Katowice

M: 698 627 605

godziny otwarcia: 16:30-21:00

 

Polski fundusz rozwoju