Afro Dance

Afro Dance jest fascynującą fuzją różnorodnych tańców tradycyjnych i współczesnych z różnych regionów Afryki, takich jak Ghana, Nigeria, Południowa Afryka i wiele innych. Charakteryzuje się on energią, ekspresją, rytmicznością oraz silnym związkiem z afrykańską kulturą.
Oto kilka kluczowych cech tego stylu tańca:

  • Różnorodność kulturowa: Afro Dance łączy w sobie elementy z wielu różnych kultur afrykańskich. Każdy region i kraj w Afryce ma swoje unikalne tradycje taneczne, rytmy i ruchy. Afro Dance czerpie z tej różnorodności, tworząc zjawiskową mieszankę stylów.
  • Ekspresja ciała: W Afro Dance duża uwaga przywiązywana jest do ekspresji ciała. Tancerze wyrażają emocje, opowiadają historie i przekazują przesłanie za pomocą gestów, mimiki i ruchów całego ciała. To jest jedna z cech, która łączy tradycyjne tańce afrykańskie z nowoczesnymi interpretacjami.
  • Swoboda i improwizacja: Styl Afro Dance nawiązuje do ducha swobody i improwizacji. Tancerze mają tendencję do twórczego interpretowania ruchów i dodawania swojego osobistego stylu. To przyczynia się do dynamiczności i oryginalności tego tańca.
  • Inspiracje współczesne: Pomimo silnych korzeni w tradycji, Afro Dance nie unika wpływów współczesnych stylów tanecznych, takich jak hip-hop, dancehall czy afrobeats. To prowadzi do nowatorskich połączeń, które nadają temu stylowi nowoczesnego twistu.

Prowadzący

Wybierz kurs

Afro Dance OPEN
trener:
Maja Kozioł
poziom:
Open

Wtorek, godzina 21:00-22:00, sala: Sala Mała (Korfantego 4)

Wybierz

Poinformuj mnie o nowych kursachZgodnie z art. 6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych 2016/679.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Nova Mateusz Woźniak w ramach uczestnictwa w zajęciach i informacji z tym związanych oraz w celu otrzymywania ofert marketingowych w ramach działalności naszej szkoły.

Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu jest Nova Mateusz Woźniak z siedzibą przy ul. Mroźnej 43 w Katowicach Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do jej danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Znajdź nas

Znajdź nas

al. Korfantego 4, Katowice

M: 698 627 605

godziny otwarcia: 16:30-21:00

 

Polski fundusz rozwoju